in Latarnie Morskie w Polsce, Podkasty dla Wikipedii, Projekty, Stowarzyszenie Wikimedia Polska

Wsparcie Stowarzyszenia Wikimedia Polska

Dziś podczas spotkania na IRC Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska mój projekt po wpisaniu budżetu został zaakceptowany i możemy już planować letnią wyprawę wzdłuż wybrzeża :). Jednomyślne przegłosowana uchwała (7/0/0) zostawia nam pewien margines na nieprzewidziane wydatki, ale możliwe, że uda się je ograniczyć. Wszystko zależy od tego na jakie noclegi się załapiemy. Teraz pozostaje skontaktować się z pozostałymi uczestnikami i opracować plan wyjazdu. Brakuje jeszcze kontaktu z pojedynczymi latarniami (Czołpino i Kołobrzeg). 

Wikimedia Polska to jedyne stowarzyszenie jakie znam, którego obrady zarządu są publicznie dostępne dla wszystkich chętnych i niezmiennie odbywają się raz w tygodniu przy pomocy dość archaicznego systemu komunikacji jakim jest IRC, ale niewątpliwie bardzo efektywnego.

Mamy już dwie organizacje zaangażowane w projekt:

Nadal szukamy rozwiązania kwestii noclegowych. Może znajdzie się sponsor kampera? Jakie korzyści możemy zaoferować?

1. Podczas podróży będziemy jechać wzdłuż wybrzeża i zatrzymywać się przy 17 latarniach na polskim wybrzeżu gdzie byłby widoczny kamper z oklejonymi informacjami o projekcie i logiem sponsora.

2. Materiały w formie audycji – podkastów opublikowane w artykułach Wikipedii i na Wikimedia Commons będą opatrzone opisem z informacją o projekcie i sponsorach wyprawy. Oprócz audycji będą to również zdjęcia i filmy, które będą udostępniane na wolnych licencjach i korzystać z nich będą na ich warunkach czytelnicy Wikipedii.

3. Zgromadzone zdjęcia mogą posłużyć do produkcji kalendarza, książki z audiobookiem bez kosztów autorsko-prawnych

4. Możliwe jest również, że będziemy zapraszani do regionalnych rozgłośni radiowych, a relacje z naszej wyprawy będą zainteresowane stacje TV

Fajnie sobie pomarzyć 😉