in Latarnie Morskie w Polsce, Podkasty dla Wikipedii, Projekty, Stowarzyszenie Wikimedia Polska

Korzystając z adresów e-mailowych od Pana Apoloniusza napisałem e-maile o treści mniej więcej takiej:

Dzień dobry.

Będę się kontaktował telefonicznie w sprawie mojego projektu, który latem będę realizował dla Wikipedii pod nazwą „Podkasty dla Wikipedii – Latarnie morskie w Polsce”. Robocza strona projektu jest pod adresem:https://pl.wikimedia.org/wiki/Latarnie_morskie_w_Polsce

Bardzo liczę na współpracę i pomoc w sprawach organizacyjnych. W projekcie mają powstać audycje w formie radiowej, które będą umieszczone w hasłach w Wikipedii przy każdym haśle w Wikipedi i na temat latarni. Przy okazji wykonamy również kilka zdjęć obrazujących obecny stan latarni i być może krótki film wideo funkcjonującej latarni (najchętniej w nocy).

Audycje będą publikowane na wolnych licencjach i będą mogły być wykorzystywane w dowolny sposób przez stacje radiowe, strony internetowe.

Byłoby mi bardzo miło, gdyby ​Urząd Morski w Gdyni obj​ął patronatem mój projekt, który realizujemy w Fundacji „Otwórz się” we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska.

Ponieważ podczas wyprawy będziemy odwiedzać wszystkich 17 latarni nad polskim morzem zależy nam na ustaleniu ścisłego harmonogramu podróży i możliwości spotkania z osobami kompetentnymi do nagrań audycji. Rekomendacja od państwa w tym zakresie będzie dla nas dużą pomocą. Zależy nam na bardzo dobrym zilustrowaniu haseł w Wikipedii.

​Większość z nich jest czynna i otwarta w czasie lata dla zwiedzających, jednak chcemy również opisać w audycjach te, które niedostępne są dla zwiedzających.​Przy okazji naszej wizyty będzie można uaktualnić, lub poprawić hasła dotyczące poszczególnych obiektów. Będziemy zbierać materiały źródłowe. Informacje o wycinkach prasowych, publikacjach drukowanych.

​Bardzo proszę o kontakt bezpośredni do osoby, która będzie mogła nam pomóc w realizacji projektu i będzie naszym kontaktem z Waszym urzędem.
Pozdrawiam
Borys​ław​ Kozielski

 

Zdjęcie pod tytułem: „North Head Lighthouse, Pacific Ocean.” autorstwa Pbjamesphoto pobrane ze strony https://commons.wikimedia.org/wiki/File:North_Head_Lighthouse,_Pacific_Ocean.jpg na licencji CC-BY-SA