in Bez kategorii, Nieodpłatna działalność, Podkast, Stowarzyszenie Wikimedia Polska

Czytam wszędzie

Wolne lektury to bezpłatne książki w formie elektronicznej do pobrania z internetu. Są to również audiobooki. Ta olbrzymia biblioteka stale rośnie i zyskuje coraz więcej czytelników. Nasza fundacja promuje i wspiera akcję pod nazwą „Czytam wszędzie”, o której więcej dowiecie się na stronach wolnelektury.pl

„Czytam wszędzie” to kampania promująca czytelnictwo w miejscach, w których ludzie czekają: w przychodni lekarskiej, urzędzie, na dworcu, w autobusie, samolocie czy pociągu. „Czas oczekiwania nie musi być stracony – może być okazją do oddania się lekturze, zamieniając w ten sposób irytującą konieczność w dodatkową okazję do kontaktu z kulturą” – mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska, która prowadzi bibliotekę WolneLektury.pl.

Chcemy pokazać odbiorcom, że wykorzystywane przez nich urządzenia mobilne (tablety, smartfony, czytniki e-booków, komputery przenośne) mogą pomagać w kontakcie z literaturą w każdej chwili i każdym miejscu dzięki Wolnym Lekturom. Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, pozostają w zasięgu ręki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.